Menighedsrådsmøder 2017

Alle møder foregår i Søndermarkshuset og begynder kl. 18.00 (hvis ikke andet er nævnt). De ordinære møder holder vi den anden onsdag i måneden. Møderne er offentlige og alle er velkomne.

11. januar kl. 17.00 i Løget Kirke

8. februar

8. marts

5. april

10. maj

14. juni

9. august

13. september

11. oktober

8. november

Her kan du finde informationer om menighedsrådet og fra menighedsrådet


Seneste nyt!

Menighedsrådsmøder i 2017

Dagsorden til mødet 5. april 2017 kl. 18.00 i Søndermarkshuset (PDF)
Referat af mødet 5. april (PDF)

Dagsorden til ekstraordinært møde 29. marts 2017 kl. 18.00 i Søndermarkshuset (PDF)
Referat af mødet 29. marts (PDF)

Dagsorden til mødet 8. marts 2017 kl. 18.00 i Søndermarkshuset (PDF)
Referat af mødet 8. marts (PDF)

Dagsorden til mødet 8. februar 2017 kl. 18.00 i Søndermarkshuset (PDF)
Referat af mødet 8. februar (PDF)

Dagsorden til mødet 11. januar 2017 kl. 17.00 i Løget (PDF)
Referat af mødet 11. januar (PDF)

Menighedsrådsmøder i 2016

Dagsorden til mødet 22. november 2016 kl. 18.00 i Søndermarkshuset (PDF)
Referat af mødet 22. november (PDF)

Dagsorden til mødet 9. november 2016 kl. 18.00 i Søndermarkshuset (PDF)
Referat af mødet 9. november (PDF)

Dagsorden til mødet 12. oktober 2016 kl. 18.00 i Søndermarkshset (PDF)                                         Referat af mødet 12. oktober (PDF)  

Dagsorden til mødet 14. september 2016 kl. 18.00 i Søndermarkshuset (PDF)
Referat af mødet 14. september (PDF)

Dagsorden til mødet 10. august 2016 kl. 18.00 i Søndermarkshuset (PDF)
Referat af mødet 10. august (PDF)

Referat af ekstraordinært møde 4. juli 2016 kl. 18.00 i Søndermarkshuset (PDF)

Dagsorden til mødet 8. juni 2016 kl. 18.00 i Søndermarkshuset (PDF)
Referat af mødet 8. juni (PDF)

Dagsorden til mødet 11. maj 2016 kl. 18.00 i Søndermarkshuset (PDF)
Referat af mødet 11. maj (PDF)

Dagsorden til mødet 13. april 2016 kl. 17.30 i Søndermarkshuset (PDF)
Referat af mødet 13. april (PDF)

Referat af ekstraordinært møde 16. marts 2016 (PDF)

Dagsorden til mødet 9. marts kl. 19.00 i Søndermarkshuset (PDF)
Referat af mødet 9. marts (PDF)

Dagsorden til mødet 4. februar kl. 19.30 i Søndermarkshuset (PDF)
Referat af mødet 4. februar (PDF)

Dagsorden til mødet 13. januar kl. 19.00 i Søndermarkshuset (PDF)
Referat af mødet 13. januar (PDF)

Menighedsrådsmøder i 2015

Dagsorden til mødet 11. november kl. 19.00 i Løget Kirke (PDF)
Referat af mødet 11. november (PDF)

Dagsorden til mødet 7. oktober kl. 19.15 i Sct. Nicolai Kirke (PDF)
Referat af mødet 7. oktober (PDF)
Menighedsrådets årsberetning (PDF)

Dagsorden til mødet 9. september kl. 19.00 i Løget Kirke (PDF)
Referat af mødet 9. september (PDF)

Dagsorden til mødet 12. august kl. 19.15 i Foldegade 2 (PDF)
Referat af mødet 12. august (PDF)

Dagsorden til mødet 24. juni i Løget Kirke (PDF)
Referat af mødet 24. juni (PDF)

Dagsorden til mødet 13. maj kl. 19.15 i Foldegade 2 (PDF)
Referat af mødet 13. maj (PDF)

Dagsorden til mødet 8. april kl. 19.00 i Løget Kirke (PDF)
Referat af mødet 8. april (PDF)

Dagsorden til mødet 11. marts kl. 19.00 i Løget Kirke (PDF)
Referat af mødet 11. marts (PDF)

Dagsorden til mødet 18. februar kl. 19.15 i Foldegade 2 (PDF)
Referat af mødet 18. februar (PDF)

Dagsorden til mødet 14. januar kl. 19.00 i Søndermarkshuset (PDF)
Referat af mødet 14. januar (PDF)

Valgte poster for kirkeåret 2016-17 ved konstitueringen på det nye råds første møde

På sit konstituerende møde 22. november 2016 foretog menighedsrådet en række valg gældende for det kommende kirkeår.

Valgt som formand: Christian Møller
Valgt som næstformand: Anders Reuss-Schmidt
Valgt som kontaktperson: René Cromefeldt-Bie
Valgt som kasserer: Michael Bergsøe Ecke
Valgt som kirkeværge for Sct. Nicolai Kirke og Sct. Maria: Anders Reuss-Schmidt
Valgt som kirkeværge for Søndermarkskirken og Søndermarkshuset: Svend Simonsen
Valgt som kirkeværge for Løget Kirke: Svend Simonsen
Valgt som underskriftsberettiget medlem: Michael Bergsøe Ecke
Valgt som bygningskyndig: Mette Holm Pedersen

Det nyvalgte menighedsråd. Bageste række fra venstre: Christian Møller, Mette Holm Pedersen, Anders Reuss-Schmidt, Torben Mikkelsen, Svend Simonsen, Vinni Nederby, Michael Ecke, René Cromefeldt-Bie.
Forreste række fra venstre: Frederikke Eichner Christiansen, Mette Kæmsgaard, Lisbeth Schüsler Hansen, Inger Jæger, Anne Lundemann.